نام کاربری: کلمه عبور: ورود | ثبت نام
امروز سه شنبه 31 اردیبهشت سال 1398
      

شرکت دریازاد
شرکت لازک
شرکت هوورراش
شیلات نگین بیستون
مه پروتیین
شرکت فرآورده های دریایی نگین شالو
شرکت آبزیان مهتاب
شرکت بوشهر پرشین
شرکت میلاتون جنوب
شرکت لیان موج
شرکت جاده ابریشم لیان
برگزاری کارگاه آموزشی تخصصی ساخت وتجهیزقفس های پرورش ماهی
22:47:32 - 1396/07/21
در راستای حمایت از طرح های توسعه آبزی پروری و لزوم توجه به پرورش ماهی در قفس وتجهیز قفس های پرورش ماهی به عنوان یکی از ارکان سیاست های اقتصاد مقاومتی و استفاده بهینه از ظرفیت های موجود در استان و به منظور انتقال دانش فنی و آگاهی از آخرین دستاوردها و استانداردهای جهانی ، یک دوره کارگاه آموزشی تخصصی با عنوان " ساخت وتجهیزقفس های پرورش ماهی " در تاریخ96/7/15 با حضور ذینفعان خوشه در محل سالن اجتماعات اداره کل شیلات استان برگزارشد.
طی اطلاع رسانی های انجام شده به متقاضیان ، مجریان و علاقه مندان دوره آموزشی با موضوع ساخت و تجهیز قفس های پرورش ماهی با همکاری و مشارکت بخش خصوصی (شرکت آکواپلاست) و حضور تعداد کثیری از فعالان بخش آبزی پروری استان ، متقاضیان اجرای طرح پرورش ماهی و همچنین کارشناسان و مسئولان ادارات استانی در تاریخ 15 / 7 / 96 سر ساعت 10 صبح در محل سالن اجتماعات اداره کل شیلات استان بوشهر شروع به کار نمود .  .

در این دوره آموزشی که مدرس آن آقای Guner Galipogluc  مدیر عامل شرکت آکواپلاست یکی از شرکت های بزرگ در امر ساخت قفس های پرورش ماهی و تجهیزات جانبی آن می باشد بوده اند ، مباحث زیادی پیرامون موضوعات زیر مطرح و به بحث گذاشته شد.

1-  تاریخ چه پرورش ماهی در قفس در دنیا.

2- تاریخ چه ساخت قفسهای دریایی در دنیا و آسیا به شکل امروزی .

3- تشریح بهترین و کارآمدترین جنس و نوع قفسهای مورد استفاده در استان.

4- نحوه ساخت و طراحی و به آب اندازی قفسهای دریایی

5- نحوه نصب و تعویض تورهای پرورش در قفسهای دریایی

6-توضیحات در خصوص ساختار مورینگ ، نصب لنگرها و استفاده از لنگرهای فلزی به عنوان لنگر مناسب و مطمئن در مقایسه با لنگرهای بتنی .

7- تشریح تجهیزات مورد نیاز در اجرای طرح پرورش ماهی در قفسهای دریایی استان بوشهر .

8- تاکید بر اجرای دقیق موقعیت یابی محل اجرای طرح در دریا .

در پایان جلسه حاضرین در جلسه پرسشهای خود را در خصوص موضوعات مربوط به نحوه ساخت ، حمل قفسها به دریا ، نحوه نصب تور و تجهیزات را مطرح نموده و مدرس دوره  ضمن پاسخ به سوالات تجارب خود را در اختیار ایشان قرار داده اند .در نهایت دوره آموزشی پرورش ماهی سوف دریایی در قفس های دریایی و استخرهای خاکی در ساعت 13  به کار خود خاتمه داد.